Dnes je 19.4.2024

Svátek má Rostislav

Angličtina Angličtina pro třetí ročník

Posílám další várku úkolů do anglického jazyka pro vaše děti. Mělo by to být zhruba na 2 týdny práce.

Prosím, přečtěte si postup a jeďte podle něj – nestačí pouze vytisknout papíry, některé úkoly jsou z učebnic či pracovních sešitů, některé úkoly taky mají děti napsat do sešitů.

Spolu s úkoly posílám opět slovníček. Přiložené kopie posílám rovnou ve wordovském formátu z důvodu špatné kvality, která se k vám dostala minule.

Po udělání úkolů mi, prosím, pošlete vyplněná cvičení či kopie zpět (janecross@seznam.cz), ať jsem v obraze a vím, co dětem jde/nejde a na co se dál zaměřit – stačí poslat to, s čím si třeba nebudete jisti, úkoly typu osmisměrka nemusíte.

Protože to vypadá, že se do školy jen tak nevrátíme, chtěla jsem vám (tedy vašim dětem) navrhnout výuku přes Skype (popřípadě Messanger nebo Whatssup). Představuju si to asi tak, že bychom se domluvili na určitém čase (nejlépe úterý a pátek dopoledne, ale netrvám na časech), spojili se přes Skype, já bych dětem věnovala 30min., udělali bychom pár cvičení, pozdravili se, děti by se mohly vidět a slyšet. Výhodou je pro vás jednodušší příprava, která tím pádem prakticky odpadne a také fakt, že děti uslyší výslovnost a budou moct anglicky mluvit. Nevýhodou pak samozřejmě je to, že si musíme pohlídat domluvený čas a někteří z nás možná budou mít problém si Skype nainstalovat (sama doufám, že to zvládnu!)

Takže dejte mi vědět opět na můj osobní email, zda máte o Skype výuku zájem a pokud ano, ve který den/dny a hodinu nejlépe do čtvrtka 2. 4., poté bych vám poslala další instrukce ohledně času a příští týden bychom mohli začít. Pokud budete vybírat termín, zkuste zohlednit to, že mezi 10:10-10:35 mají třeťáci výukový program v ČT, takže mimo tuto dobu.

Tak a teď k úkolům na tento týden:

• Kopie Minitest 8:
  1. přiřaď oblečení
  2. napiš odpověď, čí je daný kus oblečení
  • kopie název Junior B (have got, has got) – doplň do vět have got či has got v první části a haven´t got/hasn´t got ve druhé části.
  • Kopie Whose + objects: najdi, čí jsou předměty a zeptej se, čí je to předmět a odpověz.

Například: Whose bike is this? This is Ben´s bike.

• Napiš si do svého slovníčku nová slovíčka týkající se jídel. Najdeš je v kopii wordlist a jsou tučně zvýrazněná. Výslovnost si napiš taky.
  • Do sešitu (tiger) si napiš datum a větu: I like chocolate. (Áj lajk čoklit - Mám rád čokoládu).

A pod tuto větu další: I don´t like chocolate. (Áj dont lajk čoklit. – Nemám rád čokoládu). Vidíš, jak jednoduše tvoříme zápor? Stačí použít slovíčko DON´T a mám zápor. Don´t je zkrácená forma, její dlouhá forma bez apostrofu je takováto: DO NOT.

• Pracovní sešit str. 42/1,2

• Kopie ze str. 122: nakresli jídla buď číšníkovi na talíř, nebo na stůl a popiš je.
  • Do sešitu (tiger) napiš datum a otázku: Do you like chocolate? (du ju lajk čoklit?) Máš rád čokoládu?

Pod ní napiš: Yes, I do. (ano, mám)., nebo No, I don´t. (ne, nemám) Takto se totiž odpovídá na tuhle otázku, jestli máš něco rád.

• Teď si tyto otázky a odpovědi procvič: pracovní sešit str. 43/4
  • Kopie Fruits: přečti si otázky a nejprve očísluj ovoce k otázkám, ke kterým patří. Poté namaluj smajlíka J nebo L, podle toho, zda máš či nemáš toto ovoce rád. Odpovědi také napiš do sešitu pod sebe: např. 1. I like apples., 2. I like bananas., 3. I don´t like mangos., atd.

Snad se mi podařilo napsat vše jasně.

Přeji vám vše zdraví a pohodu!

Jana Vičanová

Vytvořeno: 30. 3. 2020