rozšířené vyhledávání ...

Svátek má Bernard

Návštěvnost:

O nás

Základní škola a Mateřská škola Vigantice je vesnickou neúplnou školou malotřídního typu. V posledních letech se počet žáků základní školy pohybuje mezi 23 až 35 žáky, převážně se jedná o žáky naší obce. Třídy jsou dle potřeby spojovány, aktuálně se čtyři ročníky vyučují ve dvou třídách, v tomto školním roce navštěvuje základní školu celkem 27 žáků. Nedílnou součástí školy je činnost školní družiny, jejíž hlavním posláním je zabezpečení zájmové činnosti a odpočinku žáků, pomáhá uspokojovat a rozvíjet kulturní potřeby žáků. Jsme školou rodinného typu, která nabízí klidné prostředí a individuální přístup ke všem žákům školy.

projekt

Základní škola a Mateřská škola Vigantice, okres Vsetín, příspěvková organizace se zapojila do výzvy MŠMT, řídícího orgánu OP VVV (Výzva č. 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - šablony pro MŠ a ZŠ pro méně rozvinutý region v prioritní ose 3 OP), a po procesu hodnocení a schválení získala částku 437.224,- Kč.
Projekt má název Zlepšení kvality vzdělávání v ZŠ a MŠ Vigantice
a registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0006205.
Realizace začala 1. 9. 2017 a projekt potrvá do 31. 8. 2019.

Cílem tohoto projektu je zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na ZŠ a zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích a sociální integrace žáků.

Stěžejní část finanční podpory, kterou škola získala, bude směřovat na dočasnou personální podporu – školního asistenta MŠ (tato aktivita umožňuje poskytnout větší podporu zejména dětem ohroženým školním neúspěchem) a školního asistenta ZŠ (tato aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména žákům ohroženým školním neúspěchem). Další část finanční podpory bude směřovat na sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv.