Dnes je 26.4.2024

Svátek má Oto

Angličtina Angličtina pro čtvrtý ročník.

Posílám další várku úkolů do anglického jazyka pro vaše děti. Mělo by to být zhruba na 2 týdny práce.

Prosím, přečtěte si postup a jeďte podle něj – nestačí pouze vytisknout papíry, některé úkoly jsou z učebnic či pracovních sešitů, některé úkoly taky mají děti napsat do sešitů.

Spolu s úkoly posílám opět slovníček. Přiložené kopie posílám rovnou ve wordovském formátu z důvodu špatné kvality, která se k vám dostala minule.

Po udělání úkolů mi, prosím, pošlete vyplněná cvičení či kopie zpět (janecross@seznam.cz), ať jsem v obraze a vím, co dětem jde/nejde a na co se dál zaměřit – stačí poslat to, s čím si třeba nebudete jisti, úkoly typu osmisměrka nemusíte.

Protože to vypadá, že se do školy jen tak nevrátíme, chtěla jsem vám (tedy vašim dětem) navrhnout výuku přes Skype (popřípadě Messanger nebo Whatssup). Představuju si to asi tak, že bychom se domluvili na určitém čase (nejlépe úterý a pátek dopoledne, ale netrvám na časech), spojili se přes Skype, já bych dětem věnovala 30min., udělali bychom pár cvičení, pozdravili se, děti by se mohly vidět a slyšet. Výhodou je pro vás jednodušší příprava, která tím pádem prakticky odpadne a také fakt, že děti uslyší výslovnost a budou moct anglicky mluvit. Nevýhodou pak samozřejmě je to, že si musíme pohlídat domluvený čas a někteří z nás možná budou mít problém si Skype nainstalovat (sama doufám, že to zvládnu!)

Takže dejte mi vědět opět na můj osobní email, zda máte o Skype výuku zájem a pokud ano, ve který den/dny a hodinu nejlépe do čtvrtka 2. 4., poté bych vám poslala další instrukce ohledně času a příští týden bychom mohli začít. Pokud budete vybírat termín, zkuste zohlednit to, že mezi 10:50-11:15 mají čtvrťáci výukový program v ČT, takže mimo tuto dobu.

Tak a teď k úkolům na tento týden:

• Kopie Verb to be: 1. cvičení nalevo doplň am/is/are, 2. cvičení napravo napiš ty samé věty, ale v záporu (am not, isn´t, aren´t), 3. cvičení dole odpověz na otázky krátkou větou (např. Yes, it is. , No, it isn´t., Yes, they are. Atd.
  • Osmisměrka dny v týdnu: vyhledej a vyškrtni + zopakuj si význam slov
  • Osmisměrka family: vyhledej a vyškrtni + zopakuj si význam slov

• Kopie possessive adjective pronouns: doplň rozhovor o přivlastňovací zájména (my, your, his, her, its, our, your, their).
  • Do sešitu (tiger) vystřihni obrázek/nakresli/nebo alespoň napiš jméno 2 oblíbených herců – podmínkou je, aby byl jeden muž a druhý žena. Pod obrázek napiš 3 větyjak se jmenuje, kolik má roků a odkud je.
  • Pracovní sešit str. 16/3,4.
  • Učebnice str. 22/3 – přečti si rozhovor a poté odpověz na otázky, které jsou nad obrázkem. Odpovědi napiš do sešitu.

• Pracovní sešit str. 17/5

• Do sešitu (tiger) si napište datum a nadpis: Otázky: 2 typy

1.typ: Yes/No – to jsou otázky, na které se dá odpovědět Yes nebo No. (Have you got blue eyes? Yes, I have., Can you play tennis? No, I can´t., apod.)

2. typ: Wh- (říká se jim dabljů ejč otázky), protože začínají na tázací slova (kdo, kde, kdy,…) a nemůžu tedy odpovědět jen ano či ne. (How old are you?, What´s your name?, Where are you from?, atd.)

Zde si napište tato tázací slova:

What – co, jaký

When – kdy

Where – kde

How – jak

• Učebnice str. 23/4b do sešitu.

Vytvořeno: 30. 3. 2020
Poslední aktualizace: 30. 3. 2020 10:36