Dnes je 27.4.2024

Svátek má Jaroslav

Zadání III

Zadání domácí práce pro 2. ročník.

Matematika – 2. ročník

Vážení rodiče, už před jarními prázdninami jsem měla naplánováno, že po návratu dětí do školy na nějakou dobu přeskočíme matematiku – učivo sčítání a odčítání do 100, protože učivo je již vyvozené a začneme násobit. V pracovním sešitě ho najdete na str. 35 a já bych na něj chtěla mít s dětmi dostatečný čas na procvičení. Bohužel to máme teď náročnější, ale věřím tomu, že to s dětmi doma zvládnete.

V pracovním sešitě máte 3 strany na vyvození učiva NÁSOBILKY. Není to nic jiného, než opakované sčítání. PS – str. 35, 36, a 37. Tyto strany si děti vypracují.

Vezměte si doma hromadu ponožek, nejdříve je nechejte dětem spárovat a pak ty dvojice počítejte. 1 pár = 2 ponožky, 3 páry = 2+2+2 nebo 3.2 = 6 atd., figurky z „ Člověče, nezlob se“ – děti budou tvořit dvojice – 2 červené, 2 zelené, 2 modré, 2 žluté – 2+2+2+2 = 8, 4.2=8. Cokoliv doma najdete – fazole, knoflíky, kostky.

Pomůže Vám k tomu i Matýskova matematika:

Vyvození násobilky

Násobení s číslem 2

Až to děti pochopí, vypočítejte na str. 38/ cv. 1 – násobky dvou. Ty ať se děti naučí zpaměti. Nic víc na této straně nepočítejte.

Geometrie – str. 71 /cv. 1 a 2 – porovnávání úseček. Ústně si zopakujte pojem – bod, přímka, úsečka. Děti to výborně ovládaly.

Český jazyk – 2. ročník

Učivo – bě, pě, vě, učebnice - str. 119, 120, 121 pročíst si učivo a ústně odpovídat; do sešitu ČJ-d vypracovat cv. 4/120 a 7/121.

Učivo – mě učebnice – str. 122, přečíst.

Do pracovního sešitu napsat jen cv. 8/ str. 28. Nic víc, pak bude začínat jiné učivo.

Všechna cvičení budou nahlas číst děti, ne rodiče. Je třeba denně číst, nejlépe nějakou knihu na pokračování. Při četbě si můžete zopakovat druhy vět, i-y v textu.

Prvouka – 2. ročník

Učebnice str. 40 a 41 – Měsíc po měsíci. Děti se zpaměti naučí jarní, letní, podzimní a zimní měsíce. Např. se zeptáte? Jaké jsou zimní měsíce? A děti odpovědí – prosinec, leden, únor.

Pracovní sešit – str. 50 – měsíce v roce.

Držím palce a moc děkuji za spolupráci! S pozdravem p. řed. Lenka Zavadilová.

Vytvořeno: 22. 3. 2020
Poslední aktualizace: 22. 3. 2020 20:09