Bezpečně do školy

Vyjádření příslušníků obvodního oddělení Policie ČR v Rožnově pod Radhoštěm Vladislava Malcharczika  (preventista územního odboru Policie ČR ve Vsetíně) a Zdeňka Patíka (krajský koordinátor BESIP) k situaci dodržování pravidel bezpečné cesty do školy.

,, Zaměřili jsme se na rodiče, kteří vozí děti do malotřídky a také do mateřské školy, která se nachází ve stejném objektu. Kontrolovali jsme například používaní autosedaček. Děti v nich seděly, byly připoutány a aktovky na zádech neměly, což někdy při kontrolách registrujeme. Horší to bylo s volbou místa pro vystupování dětí z auta. Rodiče většinou nezastavili na přilehlém parkovišti, ale na příjezdové cestě k hlavnímu vchodu školy. Pak museli vycouvávat na silnici. Přitom mohou využívat pár metru vzdálené parkoviště, kde lze spolehlivě zastavit, poslat dítě do školy a bezpečně se vrátit na hlavní silnici,“ uvedl bezpečnostní preventista ze Vsetína. Pracovníci Policie ČR a BESIP si všímali také pohybu dětí po chodníku a jejich přecházení přes silnici. Ta je podle informací Vladislava Malcharczika sice dosti frekventovaná, naštěstí je však tento úsek rovný a přehledný. V každém případě doporučuje rodičům, aby děti neoblékali do tmavých bund a kabátů. A když už zvolí šedou, černou, tmavě hnědou nebo modrou barvu, nechť určitě oděv opatří reflexními bezpečnostními prvky, které jsou dobře vidět na velkou dálku.“

V době rekonstrukce vodovodního vedení bychom chtěli upozornit rodiče i děti na zvýšenou opatrnost při cestě do školy. Dbejte na svou bezpečnost! Děkujeme.